محل تبلیغات شما

1. در صورتي که براي اولين بار از اين سايت بازديد ميکنيد, لازم است تا پرسش و پاسخ را مطالعه فرماييد. در صورتي که هنوز عضو نشده ايد براي ارسال مطالب , دانلود فايل ها, دسترسي به انجمن هاي ويژه کاربران عضو شده و ... در سايتثبت نام کنيد. با کليک بر روي ثبت نام در مدت کوتاهي عضو سايت شده و از مطالب و امکانات سايت بهره مند شويد.

اطلاعیه های سایت

هرگونه استفاده از آواتار و امضا با محتوای سیاسی و راه اندازی و یا شرکت در بحث های سیاسی و ارسال هرگونه پست اسپم (بیهوده) خلاف قوانین سایت می باشد.

زبان رسمی انجمن فارسی بوده و تایپ فارسی از مهم ترین قوانین سایت است.

از ارسال هرگونه پست مبنی بر درخواست زیرنویس در تاپیک فیلم ها و سریال ها جداً خودداری نمایید ؛ در صورتی که از مجموعه ای ترجمه ای صورت بگیرد ، توسط مسئولین در تاپیک ها قرار داده می شود.

تشکر شما از پست ها و مطالب مفید باعث ترغیب بیشتر کاربران فعال و احساس رضایتمندی در آنان میگردد ؛ برای تشکر از هر پست فقط از دکمه تشکر در پایین پست استفاده نمایید.

از قرار دادن عکس های حجیم و متن های طولانی در امضای خود جداً خودداری نمایید.

برای دانلود با لینک مستقیم و بی دردسر فیلم ها و سریال های سایت ، عضو VIP شوید [
برای مشاهده لینکها باید عضو سایت باشید
عضویت / ورود
]

در صورتی که دارای سواد و سطح زبان انگلیسی متوسط رو به بالا هستید میتوانید عضو تیم ترجمه سایت شوید [
برای مشاهده لینکها باید عضو سایت باشید
عضویت / ورود
]

1. نماد کاربر

مدير بخشهاي انجمن
    مدير بخشهاي انجمن

عنوان کاربر
    مدير بخشهاي انجمن 
    تشکر کرده
    13503  
    تشکر شده
    65582  

موضوع پست:  بحث و تبادل نظر در مورد سریال Dark

Dark

ژانر : جنایی ، درام ، معمایی و مهیج

برای مشاهده تصاویر ابتدا باید عضو شوید
    عضویت  / ورود

عضویت  / ورود

خلاصه داستان : این سریال داستان خانواده ای در شهر کوچکی در آلمان است که با مسائل ماوراالطبیعه سر و کار دارند. پس از ناپدید شدن دو کودک، روابط میان چهار خانواده معروف شهر افشا میشود...

════════════════════════════════════════════════

توضیح : شما می توانید در این تاپیک به بحث و تبادل نظر بپردازید و همچنین از آخرین اخبار ، تریلر ، موسیقی متن ، پوستر ، کاور و آیکون مربوط به آن استفاده نمایید.

تذکر : برای دانلود این مطلب ، به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید.
    برای نویسنده این مطلب TiTaN تشکر کننده ها: 21 Arkham, Exorcism, Sepehr90, Alireza azizi, amin_orang, ashley_1986, b3hzad, babak_sd, bavand0003, Behzad_Daniel, Kind Boy, KING IVAR, Klaus, mamad092, opeth1h, pejmanmm, Sepehr_Ai, Sir.Pooyan, THIAGO.GH, wildwind, ماهنوش
    رتبه: 2.8%

تبليغات تبليغات

2. نماد کاربر

كاربر ويژه
    كاربر ويژه

عنوان کاربر
    كاربر ويژه 
    تشکر کرده
    15443  
    تشکر شده
    5561  

موضوع پست:  Re: بحث و تبادل نظر در مورد سریال Dark

بچه ها هر کسی یه سلیفه ای داره و مثل اثر انگشت و گروه خونی از فرد به فرد متفاوته
    من هم از سریالهایی که علی معرفی کرده لذت بردم و هم سلیقم به سلیقه سپهر توی سریال نزدیکه
    مهم ترین چیز لذت بردن و تجربه آموزی از آثار مختلفه
    خود من بهترین سریال زندگیم سانز آو آنارکیه و یکی از دوستانم ازش متنفره ولی هیچ وقت نه اون منو زیر سوال برده نه من سلیقه اون رو در حالیکه نقاط مشترکی مثل فرندز هم داریم همونطور که هر دوی شما نقاط مشترکی مثل سریال نارکس دارین
    بحث و تبادل نظر اینجوری اتفاقا خیلی خوبه و جذابه در صورتیکه روی دوستی ها لطمه نزنه

پی نوشت: از علی عزیز عذر میخوام که با پستم کامنتش توی صفحه قبل موند
    برای نویسنده این مطلب opeth1h تشکر کننده ها: 6 Sepehr90, ashley_1986, Klaus, mamad092, pejmanmm, THIAGO.GH
    رتبه: 0.8%

You Say God I Say Say10

تبليغات تبليغات

3. نماد کاربر

دستیار مدیر انجمن
    دستیار مدیر انجمن

عنوان کاربر
    دستیار مدیر انجمن 
    تشکر کرده
    30691  
    تشکر شده
    18198  

نقل قولashley_1986 نوشته است:
    ==================================================

سپهر جان کوتاه جواب میدم و بحث رو تموم میکنم
    هر بار که من توی تاپیک این سریال یا سریال سرقت پول پست ارسال کردم سریع نقل قول گرفتی و بحث راه انداختی
    در خوب بودن سریال دارک شکی نیست اما شما چند تا از سریال های غیر انگلیسی نتفلیکس رو دیدی که میگی بهترینه ؟ اصلا معیاری نمیتونی داشته باشی ، ریت و نظر سنجی هم مهم نیست
    بحث جانبداری کورکورانه نیست سپهر جان
    من از روی علاقه بسیاری از سریال های غیرانگلیسی زبان رو آرشیو کردم و خودت در جریان هستی که نزدیک به ۱۰ سریال هم تا اینجا از روی همین سریال ها ترجمه شده
    تعدادی از اونها بنظر من شاهکار بوده و عنوان کردم ، مثل سریال آن روز ، مثل سریال خلافت ، مثل سریال گومورا و سریال کور شده توسط نور ها
    نظر شما حتما با من تفاوت داره و شاید فکر کنی که شاهکار فقط سریال تویین پیکس باشه

فکر نمیکنم اگر ۱۶۷ سریالی که دیدی به ۱۱۶۷ سریال هم برسه بتونی از روی پوستر یک سریال اون رو نقد کنی و ندیده نظر بدی
    یا هر سریالی که میبینی وصله ی کلیشه ای به اون بزنی
    به تمام سریال ها میگی کلیشه ای اما هنوز در جریان نیستی که کلیشه چیز بد و جیزززززی نیست و گاها خیلی هم میتونه جالب و جذاب باشه
    به سریال خلافت میگی سریال معمولی ؟ سپهر خودتی ؟

اما برای من خیلی جالبه که در جدیدترین نظرت درمورد «10 سریال برتر»ـت حتی یک سریال غیرانگلیسی‌زبان هم به چشم نمی‌خوره

من توی نظرسنجی نتفلیکس ۴ سریال غیر انگلیسی زبان انتخاب کردم که دارک هم جر اونهاست
    توی تاپ تن رو اگر میگی همه ی سریال ها امریکایی و انگلیسی هستن . در مورد چی حرف میزنی ؟

در آخر سپهر جان امیدوارم سلامت باشی و این رو بدونی که آدم های هستن که اندازه ی سن من و شما فیلم و سریال دیدن و اونها رو شمارش نکردن  
    عضویت  / ورود

از بحث بچه بازی  بهترین فلان ، شاه سریال های فلان ، بهترین غیر انگلیسی زبان شبکه ی فلان و .....  فاصله بگیر و از تمامی سریال ها لذت ببر
    رفقا ۱۰ تا سریال غیر انگلیسی زبان ببینید بعد در مورد بهترین اونها تصمیم بگیرید
    عضویت  / ورود

سریالی رو ندیده نکوب ، اگر دوست نداری نبین ، به طرفدار های سریال مثل تاپیک سریال سرقت پول خورده نگیر و نگو ما چرا این سریال رو دوست دارید ؟
    شاهکاری مثل تویین پیکس که بت شما شده شاید برای بعضی ها ۲ قسمت هم قابل تحمل نباشه اما از ارزش های اون سریال کم نمیشه
    به ریت هم توجه زیادی نداشته باش ، اگر یادت باشه هفته پیش سریال کور شده توسط نور ها رو دیدیم که ریت ۷ و ۸ داشت
    اما شاهکار بود
    لطفا اگر بحثی بود خصوصی دنبال بشه

علی جان ، من فکر می‌کنم از روزی که در برخی جهات نظر مخالف باهات رو نوشتم یه‌مقدار نسبت به من جبهه گرفتی و برداشت شخصی و سطحی از حرف‌های من می‌کنی

اولاً که اگه من نقل‌قولی گرفتم از نظر شما یا هر عزیز دیگه‌ای توی هر تاپیکی گرفتم بخاطر این بوده که می‌خواستم بحث و تبادل نظر کنیم در جهت ارتقای سطحی دانش فیلم و سریال‌بینی‌مون ، نه چیز دیگه
    من هیچ‌وقت نه ادعایی دارم که تمام سریال‌های جهان رو دیدم ، نه اینکه علم و فهمم از بقیه توی این زمینه بیشتره . من اگه عدد سریال‌هایی که تا حالا دیدم رو گفتم صرف خدایی نکرده فخرفروشی یا چیز دیگه‌ای نیست . منظور من اینه که من برای خودم (باز هم مثل پست قبل تکرار می‌کنم برای خودم) متر و معیاری دارم و از نظر خودم می‌تونم فرق بین دوغ و دوشاب رو توی سریال‌ها تشخیص بدم .
    بله . شما راست میگی . من به اندازه‌ی تو یا خیلی از بچه‌های دیگه این انجمن یا انجمن و سایت‌های دیگه سریال‌های غیرانگلیسی‌زبان ندیدم اونم به این علت من برای خودم (باز هم مثل پست قبل تکرار می‌کنم برای خودم) یه‌سری فیلترها دارم و هر سریالی رو با هر امتیازی رو نگاه نمی‌کنم . شما شاید دوست داشته باشی از «الف» تا «ی» سریال‌های غیرانگلیسی‌زبان رو نگاه کنی که البته حق داری چون سلیقه‌ـت هست و از دیدنش لذت می‌بری . اگه 5 سال پیش یکی مثل تو این‌همه سریال رو بهم معرفی می‌کرد بدون‌شک میرفتم همه‌ـش رو میدیدم و لذت هم می‌بردم اما در حال حاضر چون خیلی سریال دیدم (چه انگلیسی و چه غیرانگلیسی) و یه‌جورایی اشباع شدم در انتخابم برای وقت گذاشتن روی اون سریال سخت‌گیرتر و نکته‌بین‌تر شدم

ببین علی جان ، من 3 سوال واضح و ساده در پست قبلی ازت کردم اما خب شما به‌هرحال با هنرمندی جواب خاصی ندادی و گذشتی ازش ، واسه همین اصل حرف رو جور دیگه‌ای برات بیان می‌کنم که دوباره سوال‌هام رو که از جواب دادنش در رفتی رو تکرار کنم :
    من به سلیقه‌ی شما و بقیه‌ی دوستان احترام میذارم و اتفاقاً برخلاف شما نظر منفی رو هم برمیتابم . باز هم دارم میگم شما به واسطه‌ی سلیقه‌ـت از سریال‌های غیرانگلیسی‌زبان بُتی جهت مقایسه با دیگر سریال‌ها ساختی اما باز هم تکرار می‌کنم : شما میگی سریال‌های The Other Day ، Kalifat ، Gomorrah ، Blinded By The Lights و ... از نظر تو شاهکار هستن . خب منم میگم حرف شما قابل احترام و درست . ولی دارم ازت می‌پرسم چطوریه که در لیست 10تا سریال برترت حتی یک اسم از این سریال‌هایی که به‌عنوان شاهکار ازشون نام بردی نیست؟! من بازم دارم میگم شما یه مقدار برای تعریف سریال‌های غیرانگلیسی اغراق و بزرگنمایی انجام میدی برای اینکه بقیه رفقا میل داشته باشن به دیدن این سریال‌ها . کار خوبی هم هست که بقیه رو راغب می‌کنی به دیدن سریال‌های کمتر دیده شده . ازت پرسیدم که تعریف کلمه‌ی شاهکار رو از نظر خودت برام بگی اما باز هم جواب ندادی . مسلمه که تعریف من و تو از شاهکار زمین تا آسمون باهم فرق داره چون من به سریال‌هایی نظیر Breaking Bad ، The Decalogue ، Friends ، The Leftovers ، Twin Peaks و ... میگم شاهکار که توی 10تا سریال برترم هم هستن . به دلیل تفاوت سلیقه و نظرم با تو محاله ممکنه سریال‌هایی که نام بردی رو براشون لفظ شاهکار به‌کار ببرم چون از نظر من کلمه‌ی «شاهکار» خیلی معنای بزرگی داره و هر سریالی لیاقت این رو نداره که بهش این لقب رو داد . حالا تو اگه دوست داری به این سریال‌های موردعلاقه‌ـت لقب شاهکار بدی اون دیگه نظر شخصی خودت هست و قابل احترام

اینم بگم دوست عزیز مشخصه که ما تفاوت سلیقه‌ی فاحشی باهم داریم که این اتفاقاً مورد خوبی هست . من وصله‌ی کلیشه بودن به خیلی سریال‌ها میزنم چون در نگاه اول هسته‌ی اصلی خیلی سریال‌ها یه داستان تکراری هست که بارها به عناوین مختلف تکرار شده
    (قصه‌ی دزدی از بانک ، قصه‌ی دلال‌های موادمخدر و گروه‌های خلافکار خیابونی ، قصه‌ی قتل‌های زنجیره‌ای ، فلسفی و همکاری کاراگاه‌ها از شهرها و کشورهای مختلف و ... اینا از نظر تو تکراری نیست؟!) اما من هیچ‌جا نگفتم کلیشه چیز بدی هست پس خواهش می‌کنم باز هم حرف من رو عمداً یا سهواً اشتباه برداشت نکن . لازم به ذکر هست که بارها هم گفتم یک سریالی تونسته از زیر بار اون فضای تکراری بیرون بیاد و تونسته حرف خودش رو بزنه . کجای حرف من بد یا اشتباهه؟

همچنان هم منتظر تحلیلت از کم و زیاد شدن نمره‌ی سریال‌هایی که نام بردم هستم (به‌عنوان سوال سومم) و اینکه در آخر بگم همونطور که گفتی مهم لذت بردن از فیلم و سریالی‌ـه که آدم می‌بینه ، خواه برای من Twin Peaks باشه و خواه برای تو Kalifat و Blinded By The Lights باشه  
    عضویت  / ورود
    برای نویسنده این مطلب Sepehr90 تشکر کننده ها: 5 Klaus, mamad092, opeth1h, pejmanmm, THIAGO.GH
    رتبه: 0.67%
    : Currently Watching

عضویت  / ورود

تبليغات تبليغات

4. نماد کاربر

كاربر ويژه
    كاربر ويژه

عنوان کاربر
    كاربر ويژه 
    تشکر کرده
    15464  
    تشکر شده
    11148  

=====================================================

سلام
    سپهر جان اتفاقا شما نسبت به من جبهه گرفتی و بار اول نیست که داری از من نقل قول میگیری ، حتی اگر توی پستم هم عنوان کنم که نظر شخصی هست باز هم نقل قول میگیری و حتی دیدم که با کاربری که از سریال سرقت پول خوشش اومده هم بحث میکنی و سعی داری نظر خودت رو به دیگران تحمیل کنی
    فکر میکنم دیگه بحث از سریال دارک یا دیگر سریالی گذشته و بیشتر جنبه ی تعریف و تمجید از خودت شده
    مورد بعدی در مورد متر و معیارت هست که میتونی ندیده سریالی رو بکوبی یا اصلا بفهمی که اون سریال بد هست و نبینی اون رو
    اگر به ما هم یاد بدی ممنون میشم تا ما هم بتوانیم فرق دوغ و دوشاب رو تشخیص بدیم و ندیده بدونیم چه سریالی خوبه یا نه
    مورد بعدی در مورد سلیقه من نظر دادی و گفتی که از الف تا ی سریال های غیر انگلیسی رو میبینی
    سپهر جان شما در جریان نیستی
    من یک کاری رو توی ایران شروع کردم و اون آرشیو کردن سریال های غیر انگلیسی زبان بوده که تعداد کمی هستند که آرشیو و اطلاعات من رو در مورد سریال های غیر انگلیسی داشته باشن
    مثلا بهت بگم که از ۱۷۶ سریالی که دیدی بیشتر سریال غیرانگلیسی دانلود کردم ، تحقیق کردم که کدام سریال ها قابل ترجمه هستند و کیفیت مناسبی دارن ، از بین سریال ها مواردی پیدا شده که از نظر من شاهکار بوده و اونها رو پیدا کردم ، و گاها برای ترجمه پیشنهاد دادم و دنبال سریال رو گرفتم تا سریال ترجمه بشه ، مثل سریال براکو ، مثل سریال تاپ بوی مثل سریال جورداسکات مثل سریال کور شده ، مثل سریال ال مارگینال ، مثل سریال رمان جنایی و ......

خودت دیدی که برای قرار گیری یک سریال در سایت چه زمانی رو قرار دادم برای پیگیری و .....
    پس بله برای این کار سریال بد هم دیدم ، سریال بد هم پیشنهاد دادم و ترجمه هم شده اما باز یه کاری کردم ، شما که سلیقه ی منو تمسخر میکنی چی کار کردی ؟ ۱۷۶ تا سریال دیدی ؟ دمت گرم و خسته نباشی
    سریال مزخرف ندیدی ؟ همین الان انیمال کینگدم که داری میبینی کلیشه ای نیست ؟ کپی برداری نشده ؟  سریال بهتر از اون نیست ؟
    فرق دوغ و دوشاب رو تشخیص ندادی  
    عضویت  / ورود

در مورد سوالت که گفته بودی این سریال ها شاهکار هستند اما چرا توی تاپ تن من نیستند
    سپهر جان تمام سریال های تاپ تن من با توجه به اینکه از ۱۷۶ سریال شما بیشتر سریال دیدم و البته سخت تر که بعدا اشاره میکنم ! شاهکار هستند و دلیل نمیشه اگر من به یک سریال ایتالیایی گفتم شاهکار ، به یک سریال امریکایی نگم
    اما من برای تاپ تن خودم قانون دارم و تا سریالی تموم نشده باشه توی تاپ تن من نمیاد
    سریال های یک فصلی هم همینطور
    پس در نتیجه دوباره تاپ تن من رو ببین از این رو در نظر بگیر که اینها همه شاهکار هستند و دلیل نمیشه سریالی در رتبه ۲۰ لیست من هست شاهکار نباشه
    از بین غیر انگلیسی زبان هام گومورا یک بار توی تاپ تن من اومد و رفت پایین دوباره
    این هم جواب سوالت
    مورد بعدی در مورد کلیشه سپهر جان قرار نیست اگر توی یک سریال از بانک سرقت شد دیگه توی هیچ سریالی این اتفاق رخ نده
    اگر رخ داد کلیشه ای نمیشه ، کلیشه چیز بدی نیست
    شما اگر ۱ بار کت و شلوار مشکی پوشیدی با پیراهن سفید ، باز هم میتونی این کار رو انجام بدی
    حتی با کتی جدید تر و شیک تر و زیبا تر
    در پایان لطفا دیگه این بحث ادامه پیدا نکنه چون داره جهت دار میشه
    به قول حامد میتونه باعث دلخوری هم بشه
    در پایان سپهر جان خیلی از اتفاق هایی که در دنیای سینمایی و تلویزیونی خودت صورت گرفته در این ۵ سال اخیر بوده ظاهرا
    بهت یاد آوری میکنم که این سایت چه امکاناتی رو برات فراهم کرده و در جایگاهی قرارت داده که خیلی راحت و رایگان به تمام لینک های دنیا دسترسی داری و اینکه حالا مجانی نشستی ۱۷۶ سریال دیدی کار بزرگی انجام ندادی و کسانی هستند که خیلی بیشتر از تو برای دنیای فیلم و سریال زحمت کشیدن و گاها از جیب خودشون هم هزینه کردن برای تماشای فیلم و سریال

پس لطفا ندیده در مورد سریالی نظر نده و سعی در تحمیل علایق شخصی خودت نداشته باش
    ندیدم تا حالا سریالی بجز سرقت پول رو بکوبی  
    عضویت  / ورود

لطفا برای بار چندم میگم که این بحث رو تمام کن و نقل قول نگیر
    اگر حرفی بود خصوصی  
    عضویت  / ورود

====================================
    این پست کمی تند بود و دلیلش هم اینکه که من از بحث هایی که به این صورت باشه لذتی نمیبرم
    امیدوارم سپهر جان برداشت شخصی نکنه و بدونه که برای همه ما کاربران عزیز و محترم هست
    برای نویسنده این مطلب ashley_1986 تشکر کننده ها: 5 Klaus, mamad092, opeth1h, pejmanmm, THIAGO.GH

آخرین ویرایش توسط ashley_1986 on سه شنبه 10 شهریور, 99 03:04, ویرایش شده در 3.
    .
    عضویت  / ورود
    .

تبليغات تبليغات

5. نماد کاربر

دستیار مدیر انجمن
    دستیار مدیر انجمن

عنوان کاربر
    دستیار مدیر انجمن 
    تشکر کرده
    30691  
    تشکر شده
    18198  

به دلیل خارج شدن بحث از حالت طبیعی‌ـش این مکالمه از نظر من تمام‌شده‌ست . این هم بماند یادگار برای قضاوت بقیه دوستان
    و تأسف...
    برای نویسنده این مطلب Sepehr90 تشکر کننده ها: 4 Klaus, mamad092, opeth1h, THIAGO.GH
    رتبه: 0.53%

عضویت  / ورود

تبليغات تبليغات

6. نماد کاربر

كاربر ويژه
    كاربر ويژه

عنوان کاربر
    كاربر ويژه 
    تشکر کرده
    15464  
    تشکر شده
    11148  

این مکالمه از نظر من خیلی قبل تر تموم شده بود و سپهر عزیز ادامه دار و گسترده ترش کرد
    یعنی اگر نظر مخالف داشته باشی باید به اساتید جواب پس بدی ، حتی اگر عنوان کنی که نظر شخصی است
    عضویت  / ورود

جالبه که متاسف هم هستی برای من

==========================
    پست قبلی من به صورتی در اومده که تا یک ویرایش کوچک برای حذف یک کلمه انجام میدم به نمایش در میاد
    اما پست های سپهر عزیز بدون نمایش ویرایش میشه و گاها کلماتی اضافه میشه
    عضویت  / ورود
    برای نویسنده این مطلب ashley_1986 تشکر کننده ها: 4 Klaus, mamad092, opeth1h, THIAGO.GH
    رتبه: 0.53%
    .
    عضویت  / ورود
    .

تبليغات تبليغات

7. نماد کاربر

مسئول بخش تریلر
    مسئول بخش تریلر

عنوان کاربر
    مسئول بخش تریلر 
    تشکر کرده
    54259  
    تشکر شده
    86794  

سلام دوستان عزیزم .. سپهر و علی عزیزمون ..

دوستان اینکه هرکسی یه تم سریالی دوست داره کاملا مشخصه و کلا سلیقه ای و اینکه هر کسی چه زمانی سراغ یه سریال هم میره و اینکه بعد از دیدن چند قسمت متوجه خوب یا بد بودنشم میشه بازم کاملا داستان مجزا و سلیقه ای داره مثلا من تا برسم به قسمت ششم فصل اول دکستر حدود 6 ماه طول کشید اما پس از اون رو توی کمتر از یه ماه تموم کردم .. در مورد ومپایر دایریز هم متفاوت بود ... تا قسمت پنجم رو توی یه روز دیدم اما تا فصل سوم رو توی 2 روز ..! این قضیه در مورد زمان دیدن سانز هم با یکیا فرق میکنه مثلا من سانز رو تازه پارسال تموم کردم با اینکه مدتها تموم شده بود و تعریف دوستان توی ذهنم بود و هست ... ژانر ، مدت زمان فصل ، داستان کلی ، شبکه ، زبان سریال ، زیرنویس و خیلی چیزای دیگه میتونه توی دیدن یا ندیدن سریال تاثیر بزاره .... به عنوان مثال و البته با ذکر علاقه شخصی من هیچ وقت Kalifat رو نمیبینم چون از تم داستانی سریال خوشم نمیاد و ژانرشم کلا با اون چیزی که من دوست دارم فرق میکنه همطور که آشنایی با مادر ، توئین پیک یا هر سریال دیگه ای رو ... از اون طرف براکو رو دیدم و لذت بردم و حالا هم دارم دارک رو میبینم و برام لذت بخشه و همش به همه میگم ببینم این خارجی زبانا چه چیزایی ساختن لعنتیای خوب
    عضویت  / ورود
    ... و داستان تکراری یا همون کلیشه هم چیز بدی نیست به نظرم اگر بتونه فضای جدیدی بسازه عالیم میشه .. مثل داستان سرقت از بانک که توی سرقت پول متفاوت بود یا همین تعریف زمان و جابجایی در اون که توی دارک متفاوت هست ... به نظرم باید به سلیقه هم احترام بزاریم و هرچیزی که یه کسی دوست داره که به عنوان جزئی از اون فرد بپذیریم ... خیلی از سریالها و فیلمهای ممکنه عالی و شاهکار باشن اما به زور داستانشون یادمون بمونه اما برعکس اینم ممکنه پیش بیاد ... مثلا من 120 روز شکنجه (عذاب آورترین  فیلم تاریخ از نگاه خودم) داستانش و تک تک لحظه هاشو یادمه اما خوب مردعنکبوتی سام رایمی که جز محبوبهای کمیکیم هست رو درست یادم نمیاد ... یا حتی کلمه شاهکار که براش صرف میشه توی سبک و سیال خودشون معنی بده نه توی کلیات دیده های ما ... مثلا ممکنه واسه 99% افراد جامعه طنز بین فرندز یک شاهکار باشه اما توی 20 تا سریال برترشونم نباشه (مثال بود البته) .... به هرحال پسند یا ناپسند سریالها کاملا شخصیه و اگرم قراره این تفاوت رو توی نگاه ببینده و بقیه ایجاد کنیم با بحث در مورد سریال باید به این مهم برسیم نه با هدف گرفتن نظرات هم در مورد کلیات سریال و فیلم دیدن ... دوست دارید بشینیم در مورد دارک حرف بزنیم عالیه .. دوست دارید بشینیم در مورد سریالهایی که توی سفر به زمان روایت شدن حرف بزنیم عالیه .... از این بهتر نمیشه اصلا اما اگر قراره توی سفر به زمان در مورد سرقت پول و توئین پیک و اینجور چیزا حرف بزنیم اون وقت نظراتمون میره به جایی که نباید و نتیجشم تاسف دو طرف برای هم میشه ... مقایسه باید در مقیاس و ژانر تعریف بشه همونطوری که دکستر و برکینگ بد و گیم با هم فرق میکنن و جای این تفاوت توی همون تاپیکهای نظرسنجی و کلی نگری هست (اونم از یه منظر مشترک اگر باشه) این قضیه در مورد دیدنیهای شما (ماها و شماها) هم فرق میکنه و ژانر غالب و برتر ذهنیمون ...

با هم دوست باشیم ...
    یه جاهایی نوشتن نظرات باعث میشه که معنی کلمات عوض بشن واسه همین همیشه باید همچین موضوعاتی رو یا حضوری گفت یا با ویس که باعث نشه که یه سری کج فهمی ها پیش بیاد ... به تفاوت سلیقه هم احترام بزاریم که بهتر از این هیچی نیست ... و کلا این تفاوتهاست که ماها رو بیننده میکنه ...

حالا هرکی دوست داره در مورد دارک صحبت رو ادامه بدیم من آمادم که صحبت کنم باهاش ... خیلی سریال خوبیه و قشنگ آدم فر میخوره میبینتش امیدوارم بتونه به همه سوالات پاسخ بده یا حداقل مهمترینشون و ما رو توی خماری رها نکنه ... تا فصل دوم قسمت چهارم فلن دیدمش ...
    عضویت  / ورود
    برای نویسنده این مطلب mamad092 تشکر کننده ها: 6 Sepehr90, ashley_1986, Klaus, opeth1h, pejmanmm, THIAGO.GH

تبليغات تبليغات

8. نماد کاربر

مسئول بخش تریلر
    مسئول بخش تریلر

عنوان کاربر
    مسئول بخش تریلر 
    تشکر کرده
    54259  
    تشکر شده
    86794  

اما در ادامه مبحث جذاب دارک باید بگم از اولشم فکرشو میکردم که آدم

اسپويلر ، خطر لو رفتن داستان : نمايش
    خود یوناس باشه چون آدم پیگیری بود و جز آدمایی بود که گذشتش نامشخص بود ... و جز کسایی بود که همه زمانها رو دید و یه رهبر و در واقع شخصیت آدم باید همه زمانها رو دیده باشه حتما ..

اما در مورد نوح هرگز فکر نمیکردم که

خودش توی بزرگ شدن شخصیت خودش موثر باشه و بزرگتریاش با کوچکتریاش توی یه دوره زمانی در کنار هم دیده بشن و در نهایت هم پدر شارلوت در بیاد ... و واسم جالبه که مادرش هنوز زندست توی یه زمان دیگه و احتمالا مادرش یکیه که ما میشناسیمش ..

و در نهایت هم صحنه مبارزه برای چرخه آخر نشون داده میشه که باید دنیا رو نجات پیدا کنه ... و من فکر میکنم خود

آدم یا یوناس میدونه که احتمالا شخصیت نوح دچار تردید شده و برای نابودیش میاد...ممکنه توی زمان حال برای نابودی یوناس بیاد و اونجا از اول جلوی بودن این شخصیت و چرخه رو بخواد بگیره

شخصیتهای دارک به نظرم واقعا جذابن و شخصیتشون توی برهه زمانی تغییری نمیکنه (ماهیت اصلیشون همیشه یه چیزه بجز چندتاشون که انقدر چرخه توی زندگیشون تاثیر گذاشته که دیگه پدرشون در اومده ... و البته از شخصیت مارتا هم خوشم نمیاد در حالی که از کاترینا (توی همه زمانها) ، فرانسیسکا ،  رجینا اونجایی که موهاش صاف میشه (از پایدارترین شخصیتهای سریال با همون شخصیت بچگیش) ، الیرابت و تاثیر دیدنه هاش در آیندش ، نوح ، ایگون (توی سال 1953) و اون زن مرموز توی گذشته که حالا تا حدودی از شخصیتش خبر داریم خوشم میاد .... و یه چیزی توی شخصیت ولر (پلیس یه چشم ) هست که هنوز گفته نشده و به نظرم خیلی مهمه ...
    عضویت  / ورود

به نظرتون آیا این همه تغییرات زمان تونسته منو گول بزنه و یهو یه اتفاقی میفته که انتظارشو ندارم ؟
    عضویت  / ورود
    برای نویسنده این مطلب mamad092 تشکر کننده ها: 6 Sepehr90, ashley_1986, Kind Boy, Klaus, opeth1h, pejmanmm

تبليغات تبليغات

9. نماد کاربر

دستیار مدیر انجمن
    دستیار مدیر انجمن

عنوان کاربر
    دستیار مدیر انجمن 
    تشکر کرده
    30691  
    تشکر شده
    18198  

نقل قولmamad092 نوشته است:
    به نظرتون آیا این همه تغییرات زمان تونسته منو گول بزنه و یهو یه اتفاقی میفته که انتظارشو ندارم ؟
    عضویت  / ورود

ممد جان ، هنوز یه‌سری اتفاق سوپرایزکننده‌ی دیگه وجود داره که یکی‌ـش اتفاقاً حول شخصیت مادر «شارلوت» هست
    عضویت  / ورود

بیشتر توضیح نمیدم که ببینی و لذت ببری
    عضویت  / ورود
    برای نویسنده این مطلب Sepehr90 تشکر کننده ها: 6 Kind Boy, Klaus, mamad092, opeth1h, pejmanmm, THIAGO.GH

عضویت  / ورود

تبليغات تبليغات

10. آوتار

کاربر يك ستاره
    کاربر يك ستاره

عنوان کاربر
    کاربر يك ستاره 
    تشکر کرده
    1415  
    تشکر شده
    93  

نقل قولSepehr90 نوشته است:
    عضویت  / ورود

ممد جان ، هنوز یه‌سری اتفاق سوپرایزکننده‌ی دیگه وجود داره که یکی‌ـش اتفاقاً حول شخصیت مادر «شارلوت» هست
    عضویت  / ورود

عضویت  / ورود

اتفاقی که برای مادر شارلوت افتاد واقعا باورنکردنی بود

هنوز نتونستم هضمش کنم
    برای نویسنده این مطلب Kind Boy تشکر کننده ها: 3 Sepehr90, Klaus, mamad092
    رتبه: 0.4%
    عضویت  / ورود

تبليغات تبليغات

11. نماد کاربر

كاربر ويژه
    كاربر ويژه

عنوان کاربر
    كاربر ويژه 
    تشکر کرده
    15443  
    تشکر شده
    5561  

نقل قولKind Boy نوشته است:
    نقل قولSepehr90 نوشته است:
    عضویت  / ورود

عضویت  / ورود

عضویت  / ورود

اتفاقی که برای مادر شارلوت افتاد واقعا باورنکردنی بود

هنوز نتونستم هضمش کنم

تگ اسپویل لطفاً
    عضویت  / ورود
    برای نویسنده این مطلب opeth1h تشکر کننده ها: 5 Sepehr90, Kind Boy, Klaus, mamad092, THIAGO.GH

You Say God I Say Say10

تبليغات تبليغات

12. نماد کاربر

مترجم حرفه ای
    مترجم حرفه ای

عنوان کاربر
    مترجم حرفه ای 
    تشکر کرده
    2284  
    تشکر شده
    4091  

سلام به دوستان عزیز اهل فیلم و سریالم که حس برادری به تک تکتون دارم و از اعضای خانواده به من گاها نزدیک تر هستین. چون سلیقه و نوع سرگرمی و علایقمون شبیه منه.
    بعد مدتی برگشتم به انجمن و فقط میتونم بگم همه مون با هم دوست هستیم و قرار نیست همیشه علایق و سلایقمون مث هم باشه. هرکسی یه نوع کاری رو میخواد ببینه و این که اثری معروف یا انگلیسی زبان باشه ملاک خوب بودن اون اصلا نیست.
    علی عزیز و باقی دوستان عزیزم هم تنها علایق شخصی خودشون رو اینجا به اشتراک میذارن و هیچ اصراری بر تعمیم دادن سلیقه نیست.

در مورد دارک هم من به شخصه از تک تک سکانسهاش لذت بردم و فضاش به شدت با سلیقه ی من جور بود. یه جا خوندم هیچ سای فای ای انقدر نتونسته مثل دارک درام قوی ای هم باشه. چند تا مساله توی سریال هرچند به صورت سطحی باز شد که من ساعت ها و روزها روش نشستم مطالعه کردم! دیدن هر قسمتش بالای سه روز از من وقت گرفت و این یعنی فیلمنامه ای قوی که من مخاطب ریز بین رو درگیر میکنه، مثل میلیون ها آدم. من که میخوام با صدای انگلیسی بشینم باز از اول ببینم، ولی باز هم اگر کسی خوشش نیومده طبیعیه به نظرم.
    ارادت به دوستای عزیزم
    برای نویسنده این مطلب Mardin89A تشکر کننده ها: 7 IPromiseYou, Sepehr90, ashley_1986, Klaus, mamad092, opeth1h, pejmanmm
    رتبه: 0.93%

عضویت  / ورود

تبليغات تبليغات

13. نماد کاربر

مسئول بخش تریلر
    مسئول بخش تریلر

عنوان کاربر
    مسئول بخش تریلر 
    تشکر کرده
    54259  
    تشکر شده
    86794  

دیگه این آخرین قسمت فصل دوم که تموم شد قشنگ دهنم رسیده بود به میز که اصلا از کجا این همه داستان و گره به ذهن نویسنده میاد که مثلا ...
    مادر شارلوت در آینده دخترش در گذشست که بعدا با نوح جوون آشنا میشه پس از نابودی ویندن و بعد شارلوت به دنیا میاد که اینو به دنیا بیاره !!

به نظرم همین داستان مادر شارلوت خودش کافیه دیگه
    عضویت  / ورود
    بقیه رو اصلا نگم ... یا مثلا صحنه مربوط به
    آینده و گذشته مادر و دختر که دقیقا توی لحظه انفجار بزرگ شکل میگیره و احتمالا جاشون با هم عوض میشه چون با هم برخورد داشتن !

و در نهایت صحنه های مربوط به مارتا و اینکه
    دنیاهای موازی در کنار آینده و گذشته و حال وجود داره که هر کدوم از این شخصیتها میتونن از این زمانها و در اون مکانها وجود داشته یا نداشته باشند !!

و کلا همینجوری میشه دو تا کلمه حرف زد و بقیه رو برد توی باکس اسپویلر که شما بری ببینی و از توی باکس حرفو بکشی بیرون
    عضویت  / ورود

خوشحالم که تا اینجا سریالو دیدم و البته یه در نوینی رو در پایان فصل دوم باز کرد که نمیدونم چطوری قراره بسته بشه ...
    عضویت  / ورود
    برای نویسنده این مطلب mamad092 تشکر کننده ها: 8 Sepehr90, ashley_1986, Kind Boy, Klaus, Mardin89A, opeth1h, pejmanmm, sulduz4921
    رتبه: 1.07%

تبليغات تبليغات

بازگشت به سریال های خارجی

تنظيمات نمايش موضوعات

تنظيمات نمايش موضوعات

قبلی       

استفاده از اين کنترل به منظور ايجاد محدوديت براي نمايش موضوعات در يک چهارچوب زماني مشخص است.

به شما اجازه مي دهد تا انتخاب کنيد اطلاعات بر اساس ليست موضوع مرتب شوند.

توجه : وقتي که مرتب سازي بر اساس تاريخ ، 'نزولي', جديد ترين نتايج را اول نمايش مي دهد.

اطلاعات و گزينه هاي انجمن

اطلاعات و گزينه هاي انجمن

کاربران در حال مشاهده اين انجمن

{درکل 0 کاربر آنلاین داریم :: هیچ کاربر عضو و 0 مخفی و . (اطلاعات این قسمت بر اساس 5 دقیقه قبل می باشد)

1. کاربران حاضر : بدون كاربران آنلاین

مجوز هاي ارسال و ويرايش

مجوز هاي ارسال و ويرايش

شما در این انجمن نمی توانید موضوعات جدیدی را ارسال کنید
شما در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
شما در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
شما در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید

سلام مهمان گرامي؛

مهمان گرامي، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد