محل تبلیغات شما

1. در صورتي که براي اولين بار از اين سايت بازديد ميکنيد, لازم است تا پرسش و پاسخ را مطالعه فرماييد. در صورتي که هنوز عضو نشده ايد براي ارسال مطالب , دانلود فايل ها, دسترسي به انجمن هاي ويژه کاربران عضو شده و ... در سايتثبت نام کنيد. با کليک بر روي ثبت نام در مدت کوتاهي عضو سايت شده و از مطالب و امکانات سايت بهره مند شويد.

اطلاعیه های سایت

هرگونه استفاده از آواتار و امضا با محتوای سیاسی و راه اندازی و یا شرکت در بحث های سیاسی و ارسال هرگونه پست اسپم (بیهوده) خلاف قوانین سایت می باشد.

زبان رسمی انجمن فارسی بوده و تایپ فارسی از مهم ترین قوانین سایت است.

از ارسال هرگونه پست مبنی بر درخواست زیرنویس در تاپیک فیلم ها و سریال ها جداً خودداری نمایید ؛ در صورتی که از مجموعه ای ترجمه ای صورت بگیرد ، توسط مسئولین در تاپیک ها قرار داده می شود.

تشکر شما از پست ها و مطالب مفید باعث ترغیب بیشتر کاربران فعال و احساس رضایتمندی در آنان میگردد ؛ برای تشکر از هر پست فقط از دکمه تشکر در پایین پست استفاده نمایید.

از قرار دادن عکس های حجیم و متن های طولانی در امضای خود جداً خودداری نمایید.

برای دانلود با لینک مستقیم و بی دردسر فیلم ها و سریال های سایت ، عضو VIP شوید [
برای مشاهده لینکها باید عضو سایت باشید
عضویت / ورود
]

در صورتی که دارای سواد و سطح زبان انگلیسی متوسط رو به بالا هستید میتوانید عضو تیم ترجمه سایت شوید [
برای مشاهده لینکها باید عضو سایت باشید
عضویت / ورود
]

1. نماد کاربر

دستیار مدیر انجمن
    دستیار مدیر انجمن

عنوان کاربر
    دستیار مدیر انجمن 
    تشکر کرده
    30965  
    تشکر شده
    18564  

موضوع پست:  بحث و تبادل نظر در مورد سریال The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

ژانر : درام ، ترسناک و معمایی

برای مشاهده تصاویر ابتدا باید عضو شوید
    عضویت  / ورود

عضویت  / ورود

خلاصه داستان : بعد از اینکه خواهر هنری و همسرش در یک فاجعه تاسف بار می میرند , او برای نگهداری از خواهر زاده و برادر زاده اش یک مراقب استخدام میکند , آنها بزودی شاهد وقایع و رخدادهای عجیبی در اطراف خود میشوند و ....

════════════════════════════════════════════════

توضیح : شما می توانید در این تاپیک به بحث و تبادل نظر بپردازید و همچنین از آخرین اخبار ، تریلر ، موسیقی متن ، پوستر ، کاور و آیکون مربوط به آن استفاده نمایید.

تذکر : برای دانلود این مطلب ، به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید.
    برای نویسنده این مطلب Sepehr90 تشکر کننده ها: 10 A M I R, ashley_1986, Behzad_Daniel, carelless_whissper, hancock, Klaus, mamad092, opeth1h, pejmanmm, THIAGO.GH
    رتبه: 1.34%

تبليغات تبليغات

2. نماد کاربر

كاربر ويژه
    كاربر ويژه

عنوان کاربر
    كاربر ويژه 
    تشکر کرده
    15647  
    تشکر شده
    11336  

موضوع پست:  Re: بحث و تبادل نظر در مورد سریال The Haunting of Bly Manor

سلام
    خب من این سریال رو تا قسمت ۸ دیدم و میتونم بگم یک سریال معمولی هستش
    بیشتر دآستان درام داره تا ترسناک و من به عنوان بیننده تا آخر قسمت ۸ اصلا نترسیدم ، شوکه شدم اما نترسیدم
    نوع روایت سریال برام جالب بود تا قسمت ۵ اما یهو تغییر کرد این نوع روایت و از قسمت ۵ تا ۷ کمی گنگ بود برای من
    شاید اگر با فصل اول این مجموعه مقایسه بشه نتونه چندان حرفی برای گفتن داشته باشه . ریت سریال هم بعد از چند روز افت کرده و باز هم افت میکنه
    فکر میکنم نهایتا ۷.۵ ریت پایانی این سریال باشه
    درسته قسمت آخر رو ندیدم اما فکر نمیکنم با یک قسمت شرایط عوض بشه
    بد نبود کلا ، نکته ی ویژه ی سریال هم بازی زیبای فلورا بود که خیلی زیبا بود
    برای نویسنده این مطلب ashley_1986 تشکر کننده ها: 9 Sepehr90, Behzad_Daniel, greatR, hancock, Klaus, mamad092, opeth1h, pejmanmm, THIAGO.GH
    رتبه: 1.2%
    .
    عضویت  / ورود
    .

تبليغات تبليغات

3. نماد کاربر

كاربر ويژه
    كاربر ويژه

عنوان کاربر
    كاربر ويژه 
    تشکر کرده
    15647  
    تشکر شده
    11336  

قسمت آخر مثل پارچ آب یخی بود که به صورت من بیننده ریخته شد !!
    اصلا خوشم نیومد

اسپويلر ، خطر لو رفتن داستان : نمايش
    نشون دادن همجنس گرایی یکی از اهداف مهم این سریال بود  
    عضویت  / ورود

اصلا هم لازم نبود ! یک داستان ترسناک بود مثلا
    اما این مورد خیلی بیشتر از فصل اول حتی به چشم میومد

7/10
    برای نویسنده این مطلب ashley_1986 تشکر کننده ها: 9 Sepehr90, Behzad_Daniel, greatR, hancock, Klaus, mamad092, opeth1h, pejmanmm, THIAGO.GH
    .
    عضویت  / ورود
    .

تبليغات تبليغات

4. نماد کاربر

مسئول بخش تریلر
    مسئول بخش تریلر

عنوان کاربر
    مسئول بخش تریلر 
    تشکر کرده
    54560  
    تشکر شده
    87010  

عضویت  / ورود

اپیزود اول : جای خیلی خوبیه یا مکان خیلی عالیه ایه !

توی اپیزود اول ما با ترسهای دنی آشنا میشیم که خیلی من در موردش قبل از این اپیزود شنیده بودم و بچه ها هم زحمتشو کشیده بودن توی اینستاگرام سایت در مورد گفته بودند .. که به خاطر ترس دنی خیلیا هنوز دو روز نشده آینه هاشونو پوشونده بودند !! و واقعا که ترس عمیق و جذابی بود مخصوصا در پایان اپیزود ... و دومین چیز آدما و محیطی هست که دنی میره تا براشون کار کنه .. از فلورا که توی تور معرفی خونه عملا یه سری حرفای تکراری رو میزنه و هی از خوب بودن خونه میگه و مایلز که شخصیت عجیب غریبی داره ، تا ارواحی که جا جای خونه و محیط اطرافش حضور دارند که 16 تاش توی اپیزود اول سریال مشخص شده که میتونید برای تست شما هم ببینیدشون ! اسم اپیزود به قدری خوبه که خودش نشون دهنده ترسناک بودن پشتش هست ... مثل این میمونه که به شما بگن همه توی این خونه میمرن اما خوب جای خوبیه !! شبیه جک میمونه ... به هر حال قسمت اول سریال جالب ، جذاب و دوست داشتنی بود ... بازی ویکتوریا پدرتی در نقش دنی قابل قبول بود و خوب تونست یه دختر آمریکایی که چیز زیادی از زندگی توی انگلیس نمیدونه و ترسهاشو قایم میکنه نشون بده ... و توی سکانس نهایی قسمت اول و صحنه پشت پنجره خودم یه جوری حسابی استرسی شده بودم .. نگاه ترسناکی پشت صحنه داشتند !! ...

ارواح این فصل سریال :

عضویت  / ورود
    برای نویسنده این مطلب mamad092 تشکر کننده ها: 9 Sepehr90, ashley_1986, Behzad_Daniel, greatR, hancock, Klaus, opeth1h, pejmanmm, THIAGO.GH

تبليغات تبليغات

5. نماد کاربر

كاربر ويژه
    كاربر ويژه

عنوان کاربر
    كاربر ويژه 
    تشکر کرده
    28704  
    تشکر شده
    10844  

این فصل هم دیدم و برای من نسبت به فصل قبلی ضعیف تر بود ولی بازم نکات مثبتی داشت
    سازندگان رویه خود را عوض کردن و این فصل اصلا ترسناک نیست و حتی بانوی دریاچه هم نمیتونه بیننده را بترسونه
    عضویت  / ورود

همونطور که خود سریال در قسمت اخر میگه بیشتر این داستان عاشقانه هست تا ترسناک و ارواح
    قسمت 5 به نظر من خیلی خوب بود و روایت هانا که به خاطره های مختلف میرفت و برای من جدید و جذاب و پیچیده بود
    عضویت  / ورود

قسمت ۸ هم روایت جذابی از وایولا و خواهرش داشت و برای من جذاب بود
    باز هم از تکنیک ارواح پشت صحنه استفاده کرده بود که ممد لینکش را گذاشته بود و بعضی هاشون دیدنش خیلی دقت میخواد و دوست داشتم
    عضویت  / ورود

از بین بازیگران من مایلز و اوون را بیشتر از همه دوست داشتم و عالی بازی کردن و دنی و هانا و وایولا در جایگاه های بعدی هستن و فلورا را دوست نداشتم
    کارگردانی و فیلمبرداری مثل فصل اول عالی بود و کاخ بلای منظره های زیبایی داشت
    در کل انتظارم بیشتر بود و امتیاز ۸ میدم
    عضویت  / ورود
    برای نویسنده این مطلب pejmanmm تشکر کننده ها: 10 Sepehr90, ashley_1986, Behzad_Daniel, carelless_whissper, greatR, hancock, Klaus, mamad092, opeth1h, THIAGO.GH
    عضویت  / ورود

تبليغات تبليغات

6. نماد کاربر

كاربر ويژه
    كاربر ويژه

عنوان کاربر
    كاربر ويژه 
    تشکر کرده
    4941  
    تشکر شده
    9443  

این فصل هم داستان خیلی جالبی داشت که به ظرافت و زیبایی گفته شد.
    البته من داستان فصل اول رو بیشتر دوست داشتم و برام خیلی ترسناک بود!
    ولی از پایان فصل اول اصلاً راضی نبودم، در حالی که پایان فصل دوم خیلی زیباست و قلب آدم  واقعا می‌شکنه!

من نظر علی آقا رو خونده بودم و میخواستم هر چی زودتر به قسمت آخر برسم و ببینم چی شده که خوششون نیومده!

اما بر عکس، من خیلی خوشم اومد با اینکه تراژیک بود!  و باعث شد کل داستان بامعناتر بشه.
    و فکر می‌کنم این وسط جنسیت زیاد مطرح نبود و می‌تونست یه زوج دیگه باشه
    فرقی نمی‌کرد! طرز روایت و خودِ داستان مهم بود!
    مخصوصا اون دو دقیقه‌ی آخر که خیلی ناراحت‌کننده و تاثیربرانگیر بود. و آدم تو فکر فرو میره!

و همینطور که گفتن یه داستان عاشقانه بود! و صدالبته ارزش دیدن داره!
    برای نویسنده این مطلب carelless_whissper تشکر کننده ها: 11 Hamid_s2022, Sepehr90, ashley_1986, Behzad_Daniel, greatR, hancock, Klaus, mamad092, opeth1h, pejmanmm, THIAGO.GH
    رتبه: 1.47%

تبليغات تبليغات

7. نماد کاربر

كاربر ويژه
    كاربر ويژه

عنوان کاربر
    كاربر ويژه 
    تشکر کرده
    15647  
    تشکر شده
    11336  

نقل قولcarelless_whissper نوشته است:
    این فصل هم داستان خیلی جالبی داشت که به ظرافت و زیبایی گفته شد.
    البته من داستان فصل اول رو بیشتر دوست داشتم و برام خیلی ترسناک بود!
    ولی از پایان فصل اول اصلاً راضی نبودم، در حالی که پایان فصل دوم خیلی زیباست و قلب آدم  واقعا می‌شکنه!

من نظر علی آقا رو خونده بودم و میخواستم هر چی زودتر به قسمت آخر برسم و ببینم چی شده که خوششون نیومده!

اما بر عکس، من خیلی خوشم اومد با اینکه تراژیک بود!  و باعث شد کل داستان بامعناتر بشه.
    و فکر می‌کنم این وسط جنسیت زیاد مطرح نبود و می‌تونست یه زوج دیگه باشه
    فرقی نمی‌کرد! طرز روایت و خودِ داستان مهم بود!
    مخصوصا اون دو دقیقه‌ی آخر که خیلی ناراحت‌کننده و تاثیربرانگیر بود. و آدم تو فکر فرو میره!

و همینطور که گفتن یه داستان عاشقانه بود! و صدالبته ارزش دیدن داره!

==============================
    سلام به مریم عزیز
    امیدوارم هر جا هستی موفق باشی و ممنون از ترجمه ی بسیار خوبت
    اما در مورد اینکه چرا من زیاد خوشم نیومد خیلی کوتاه توضیح داده بودم که الان کمی بیشتر می شکافمش
    یکی از مهم ترین دلیل هایی که من از سریال خوشم نیومد مقایسه ی سریال با فصل اول هستش
    شاید اگر یک سریا با یک نام دیگه بود هیچ موردی نبود
    اما من همش با توجه به نام سریال و دیدگاهی که با دیدن فصل اول داشتم  منتظر یک جنگیری بودم در اواخر سریال و مثل فصل قبل

اما
    یهو دیدم که داستان به گونه ی دیگه ای رقم خورد و به تخت خواب پرستار بچه ها با خانوم باغبان کشیده شد و مسائل دیگه

آیا اصلا لازم بود ؟

داستان منحرف نشد ؟ اگه از اول میدونستیم که قرار هست داستان مثلا عاشقانه بین دو زن ! رو ببینیم طرف این سریال میرفتیم ؟
    حالا به سوالات بی جوابی که در طول سریال مطرح میشه مثلا اون روح نامزد خانوم پرستار که چندین سوال رو بوجود میاره
    آیا اصلا چرا این روح دیده میشد ؟ و از اون مهم تر اینکه اصلا چه اتفاقی برای این روح افتاد کاری ندارم
    اما برام سوالی مطرح میشه که خانم پرستان که نامزد داشته و همجنس گرا هم نبوده چرا یهو وسط این داستان ها عاشق یک باغبان زن میشه ؟

و خیلی از سوالات دیگه
    من احساس میکنم که این سریال نگاه ویژه ای به تبلیغ برای همجنس گرایی داره ، در فصل اول هم شاهد بودیم اما اشارات کمتر بود
    اما فصل دوم بر پایه و اساس چنین چیزی ساخته شده و معمولا من از چنین محتوایی لذت نمیبرم
    ریت سریال هم مقایسه ی من با فصل اول رو تایید میکنه و فقط نامی به عنوان هانتینگ رو یدک میکشه این سریال
    البته باز هم میتونه برای بعضی ها دیدنی باشه
    برای نویسنده این مطلب ashley_1986 تشکر کننده ها: 10 Sepehr90, Behzad_Daniel, carelless_whissper, greatR, hancock, Klaus, mamad092, opeth1h, pejmanmm, THIAGO.GH
    .
    عضویت  / ورود
    .

تبليغات تبليغات

8. نماد کاربر

مسئول بخش تریلر
    مسئول بخش تریلر

عنوان کاربر
    مسئول بخش تریلر 
    تشکر کرده
    54560  
    تشکر شده
    87010  

عضویت  / ورود

قسمت دوم : مردمک چشم ( به نظرم بیشتر نداشتنش معنی میده!)

توی قسمت دوم در مورد داستان مایلز یه چیزایی تعریف شد برامون ... روایتش از مدرسه و اتفاقاتی که اونجا میفته و بعد بازگشتش به خونه و دلیلش ... در نهایت هم سکانس بازی رو دیدیم که به نظرم خوب بود ... بالاتر نوشته بودم این مایلز خیلی عجیبه ... این جمله کاملا شعاره یه فیلمه که اونم در مورد مایلز هست و میگه " مایلز چه مشکلی داره؟!* " و فکر میکنم مشکل مایلز این سریال هم میتونه همچین چیزی باشه مخصوصا با اون 10 ثانیه آخر قسمت .... فلورا رو هم دیدیم که یهو یه حرکتی کرد قشنگ فر خوردم !! یه چیزی که نتفلیکس خیلی خوب یاد گرفته استتار ترس و صحنه های ترسناکه و خونه به این بزرگی با اون فضای خیلی بازش میتونه خیلی خیلی بهتر این قضیه رو پوشش بده ... حس گشتن توی خونه و اینکه هی میری از این در و از اون در میای بیرون و باز میبینی همونجایی رو خیلی قشنگ توی اینجور خونه ها میشه نشون داد ... از این سکانسها فیلم you should have left خیلی خوب داره که توی یه خونه دو طبقه ای کاری با روح آدم میکنه که هی میگی این چرا انقدر خونه عجیبیه و صحنه های اندازه گیری میاد یهو فر میخوری میره ! ... برگردیم به عمارت ... و بازم هم ترسهای دنی که برام خیلی جای سوال داره که ما رو برمیگردونه به یه داستانی مثل قسمت قبل یا اینکه نه شیوه روایتی جدیدی پشت قضیه است ...

* The Prodigy که قبلا در موردش نوشتم حسابی ...

پست علی رو هم ویرایش کردم چون به نظرم یه سری اسپویل خیلی شفاف داشت به ما از قصه میداد ... و من موقع ادیتش مجبور بودم داخل اسپویلرشم حتی ببینم !
    برای نویسنده این مطلب mamad092 تشکر کننده ها: 10 Sepehr90, ashley_1986, Behzad_Daniel, carelless_whissper, greatR, hancock, Klaus, opeth1h, pejmanmm, THIAGO.GH

تبليغات تبليغات

9. نماد کاربر

كاربر ويژه
    كاربر ويژه

عنوان کاربر
    كاربر ويژه 
    تشکر کرده
    4941  
    تشکر شده
    9443  

داستان منحرف نشد ؟ اگه از اول میدونستیم که قرار هست داستان مثلا عاشقانه بین دو زن ! رو ببینیم طرف این سریال میرفتیم ؟
    حالا به سوالات بی جوابی که در طول سریال مطرح میشه مثلا اون روح نامزد خانوم پرستار که چندین سوال رو بوجود میاره
    آیا اصلا چرا این روح دیده میشد ؟ و از اون مهم تر اینکه اصلا چه اتفاقی برای این روح افتاد کاری ندارم
    اما برام سوالی مطرح میشه که خانم پرستان که نامزد داشته و همجنس گرا هم نبوده چرا یهو وسط این داستان ها عاشق یک باغبان زن میشه ؟

مرسی علی جان. همیشه به من لطف داری. در مورد این سوالت باید بگم که

اصلا دلیل اصلی بر هم زدن نامزدی از طرف دنی- با اینکه نامزدش رو خیلی دوست داشت- به خاطر این بود که همجنسگرا بود!
    اگه دقت کنی موقع به تن کردن لباس عروس بود، یه اشاره ای هم شد! وقتی اون دختره داشت کمکش می‌کرد!
    ولی چون ادموند از دوران بچگی بهترین دوستش بود، یه جورایی نمی‌خواست قلبش رو بشکونه! که بدتر شد!
    خب در مورد اینکه چرا روحش دیده میشه، وقتی این حادثه‌ی تصادف جلوی چشمای دنی اتفاق افتاد، دنی دچار ضربه ی روحی بزرگی شد
    و در اصل فقط دنی نامزدش رو خیال میکرد! روحش نبود. به اصطلاح اون صحنه همش جلو نظرش می‌اومد.
    چهره‌ی نامزدش درست یه ثانیه قبل تصادف که نور چراغ ماشین تو عینکش خورد.
    وقتی عینکش رو سوزوند، دیگه این قضیه رو پشت سر گذاشت و نامزدش رو ندید و تونست بره پیِ زندگیش!

خب این داستان صرفا یه داستان عاشقانه درباره‌ی دنی و جیمی نبود!
    چند تا داستان عاشقانه بود.هانا و اوون. هنری و شارلوت. ربکا و پیتر. وایولت و شوهرش...و همین ادموند و دنی که عشقشون یکطرفه بود!

نقل قولashley_1986 نوشته است:
    و خیلی از سوالات دیگه
    من احساس میکنم که این سریال نگاه ویژه ای به تبلیغ برای همجنس گرایی داره ، در فصل اول هم شاهد بودیم اما اشارات کمتر بود
    اما فصل دوم بر پایه و اساس چنین چیزی ساخته شده و معمولا من از چنین محتوایی لذت نمیبرم
    ریت سریال هم مقایسه ی من با فصل اول رو تایید میکنه و فقط نامی به عنوان هانتینگ رو یدک میکشه این سریال
    البته باز هم میتونه برای بعضی ها دیدنی باشه

در خصوص این مسئله تا حدی باهات موافقم. گاهی تبلیغات خیلی ضایع هست و پافشاریِ زیادی میشه! انگار میخوان یه چیزی رو به زور تو حلق ببینده کنن!
    مثل همین اواخر که شعار "زندگی سیاهپوستات مهمه" اومده و مطمئنم شور اینم در میارن!
    البته تو این مورد خدایی این کار رو نکردن!

البته نظر شخصبی من اینه که عشق عشقه و اینکه دیگه در همه ی سریال‌ها و فیلم ها این مسئله هست و عادی شده.
    و خیلی هم خوبه و نمیشه به چشم ایراد تلقی کرد! این همه در طول تاریخ سینما همه استریت بودن، حالا هم گِی هم باشن!

البته ببخشید شاید اعتقاد شما متفاوت باشه و این محترمه اما خب دیگه اینطور هست و باید انتظارش رو داشته باشی
    برای نویسنده این مطلب carelless_whissper تشکر کننده ها: 10 Sepehr90, ashley_1986, Behzad_Daniel, greatR, hancock, Klaus, mamad092, opeth1h, pejmanmm, THIAGO.GH

تبليغات تبليغات

10. نماد کاربر

مسئول بخش تریلر
    مسئول بخش تریلر

عنوان کاربر
    مسئول بخش تریلر 
    تشکر کرده
    54560  
    تشکر شده
    87010  

عضویت  / ورود

قسمت سوم : دو چهره - بخش اول

معرفی شخصیت پیتر و داستان پرستار قبلی خونه یعنی ربکا که نتفلیکس خیلی سریع به اصل قصه ها میپردازه توی این قسمت و پرشی میزنه به یه سری حرفا و اتفاقاتی که توی قسمتهای قبلی افتاده از جمله ماجرای کلید ... و البته یه سری روابط رو جدی تر نشون میده ...

احساس نزدیکی که مایلز با پیتر میکرده و اینکه تقریبا هر دو تا خانوادشونو از دست دادن و حس خوبی که کنار پیتر داشته میتونه دلیل نزدیک بودن شخصیت کنونی اون با پیتر باشه آیا ؟

و در واپسین لحظات ما

ترس دنی رو میبینیم اما اینبار دیگه توی آینه نیست ... من فکر میکنم نتفلیکس دیده خیلی داریم وارد درام قضیه و عاشقانه ها میشیم گفته یه ترسی هم بهشون بدم و این صحنه رو در کنار صحنه دست روی تخت خواب خلق کرده ! ولی واقعا فکر کنید ترستون از دنیای اونور آینه بیاد اون ور آینه !! اصلا کار قشنگی نبود خلاصه
    عضویت  / ورود
    برای نویسنده این مطلب mamad092 تشکر کننده ها: 9 Sepehr90, ashley_1986, Behzad_Daniel, greatR, hancock, Klaus, opeth1h, pejmanmm, THIAGO.GH

تبليغات تبليغات

11. نماد کاربر

مسئول بخش تریلر
    مسئول بخش تریلر

عنوان کاربر
    مسئول بخش تریلر 
    تشکر کرده
    54560  
    تشکر شده
    87010  

قسمت چهارم رو هم دیدم . با ترس دنی کامل آشنا شدیم . هزار بار اومدم متن کامل بنویسم نشد امیدوارم این ارسال بشه
    عضویت  / ورود

پ.ن : خود متن اصلی نه ، ولی این حداقل ارسال شد ...
    عضویت  / ورود
    برای نویسنده این مطلب mamad092 تشکر کننده ها: 6 Sepehr90, ashley_1986, greatR, Klaus, opeth1h, pejmanmm
    رتبه: 0.8%

تبليغات تبليغات

12. نماد کاربر

دستیار مدیر انجمن
    دستیار مدیر انجمن

عنوان کاربر
    دستیار مدیر انجمن 
    تشکر کرده
    30965  
    تشکر شده
    18564  

سریال The Haunting Of Bly Manor :

Me...You...Us

اول از همه خدمت دوستان بگم با پیش‌زمینه‌ی فضایی و ساختاریِ سریال The Haunting Of Hill House به این‌یکی سریال نگاه نکنید چون اساساً همه چیز این 2تا سریال باهم متفاوت هستن و جز چندتا بازیگر مشابه و عوامل سازنده هیچ ارتباطی باهم ندارند . اگر با نگرش متفاوت و آنتولوژی‌وار به این سریال نگاه بشه می‌تونه در جایگاه خودش خیلی هم خوب باشه

قبول دارم که شاید در مقام مقایسه با سریال The Haunting Of Hill House ، سریال The Haunting Of Bly Manor شاید در مقام پایین‌تر قرار بگیره همونطور که در این سریال سعی شده بود یه‌سری آیتم‌های تکراری فصل قبل گنجانده بشه که البته یه مقدار ضعیف‌تر هم بود اما به‌صورت مستقل من بهش نمره‌ی قبولی میدم . همونطور که در اواخر سریال The Haunting Of Bly Manor بهش اشاره‌ی مستقیم شد این سریال یک داستان ترسناک نیست ، بلکه یک روایت عاشقانه‌ست . البته من این رو محدود به اون شخصیت اصلی نمی‌کنم بلکه این رو به غم و رنج از دست دادن عزیزان و دست‌وپنجه‌نرم کردم اطرافیان برای برخورد با این غصه (به روش خودشون) بسط میدم جایی که هر شخصیت معرفی‌شده در سریال این‌گونه تجربه‌ی احساسی و واکنش به اون رو با توجه به نوع شخصیتش بروز میده .

در خلال پیشرفت روند سریال معماهایی در طی 4 قسمت اول مطرح میشه که سازندگان سریال به نحو شایسته‌ای در طول 5 قسمت بعدی (حتی تا لحظات پایانی) بهش جواب‌های مناسبی میدن . می‌تونم بگم توی این‌همه روزمرگی سریالی نحوه‌ی چرخش داستانی و جواب‌های پشت تک‌تک رازهای این فصل سریال خیلی هوشمندانه ، دقیق و حساب‌شده بود . هر چند که باید قبول کرد در کل فصای سریال The Haunting Of Bly Manor (در برخی جهات) یه مقدار ساده‌تر و قابل‌پیش‌بینی‌تر بود اما کم هم نبودند سکانس‌ها و لحظات غافلگیرکننده‌ی خوب (
    برای من راوی داستان که همون باغبان عمارت بود و ماهیت گرایش جنسی شخصیت «دنی» ملموس‌تر از بقیه‌ی چیزها بود
    )

در کنار تمامی این‌ها سریال The Haunting Of Bly Manor نویسندگی و کارگردانی ، موسیقی متن و فضاسازی و تیم بازیگری خوبی داشت و از نظر من اون پیامی رو که Mike Flanagan رو دنبالش بود منتقل کرد . البته این رو بگم شاید سازندگان سریال می‌خواستن چیزی متفاوت با فضای فصل قبل ارائه بدن که به نظر من تونستن این‌کار رو موفقیت‌آمیز انجام بدن . هر چند نمیشه خیلی به نوع عشق اصلی این فصل ایراد گرفت چون به‌هرحال توی زمان حال حاضر فیلم‌سازی و سریال‌سازی این‌روزهای هالیوود به قول دوستان نگاه تبلیغاتی غالب شده به خیلی محتواهای دیگه اما در آخر عشق ، عشق هست فارغ از هرگونه گرایشی یا سلیقه‌ای و اگه درست بیان بشه می‌تونه لذت‌بخش و تأثیرگذار باشه که فکر می‌کنم این فصل تونست تعریف درستی از عشق رو بیان کنه و در مجموع می‌تونم بگم سریال The Haunting Of Bly Manor مجموعه‌ی مستقل بسیار خوبی از آب دراومد

And then she sleeps...Then she wakes...Then she walks

عضویت  / ورود
    برای نویسنده این مطلب Sepehr90 تشکر کننده ها: 10 ashley_1986, carelless_whissper, greatR, hoseinshariat, Klaus, mamad092, Mansour hobbit3, opeth1h, pejmanmm, THIAGO.GH

تبليغات تبليغات

13. نماد کاربر

مسئول بخش تریلر
    مسئول بخش تریلر

عنوان کاربر
    مسئول بخش تریلر 
    تشکر کرده
    54560  
    تشکر شده
    87010  

قسمت پنجم ... اسم این قسمت که اسم یه داستان کوتاه از هنری جیمز هم هست خیلی قسمت متفاوتی از قسمتهای قبلی این مینی سریال بود ... یعنی تا الان یه جوری بود الان احساس میکنم یه جور دیگست و یه جورایی حس دیدن فیلم دیگران رو داشتم !! این قسمت روی شخصیت هانا گروس تمرکز میکنه و یه روایت نلی طوری رو تعریف میکنه اما یه ذره متفاوت تر از نظر مفهوم ... و اینکه

هانا تا اونجایی که قبول نکرده بود مرده هنوز نمرده بود اما خوب این زنده بودن و توی عمارت بودن هم یه جایی تموم میشه ..

اینکه چرا شبیه بقیه شخصیتها نیست و کلا یه مدل دیگست و همچنین شخصیت مایلز و داستانهایی که داره توی این قسمت روایت میشه ... قسمت جذاب و روایتی هانتینگ هوس گونه بود که مثل فسمت مربوط به نلی توی هیل هاوس میتونه باشه .. روایتی که از شروع نلی و ترسهاش رو روایت میکنه و اون پایان زیبا رو برای ببینده اون قسمت میسازه ...

و در کل قسمت شوکه کننده ای بود و دوستش داشتم .. یه نقد خوبم اینجا هست که میتونید بخونید ولی خارجکیه :

عضویت  / ورود
    برای نویسنده این مطلب mamad092 تشکر کننده ها: 7 Sepehr90, ashley_1986, greatR, Klaus, opeth1h, pejmanmm, THIAGO.GH
    رتبه: 0.93%

تبليغات تبليغات

14. آوتار

کاربر يك ستاره
    کاربر يك ستاره

عنوان کاربر
    کاربر يك ستاره 
    تشکر کرده
    11  
    تشکر شده
    39  

دوستانی که قسمت 5 رو دیدن، یه سوال داشتم:

این چیزایی که یاد هانا میومد دقیقا چی بود؟ هی میرفت به مکان های مختلف و خاطرات مختلفی رو یادش میومد. اون ترک های روی دیوار دقیقا چی هستن؟ هانا به محض اینکه نزدیکشون میشه میره به یه مکان دیگه.

و اینکه ایا این خاطرات واقعی بودن یا زاییده ی ذهن هانا هستن؟ چون توی کلیسا هانا داشت با ربکا صحبت میکرد، ربکا بلند شد رفت و هانا به محض اینکه درو باز کرد دید دیواره. ایا این توهم هانا بود یا واقعیت داشت؟
    برای نویسنده این مطلب Nobakhtii تشکر کننده ها: 2 mamad092, THIAGO.GH
    رتبه: 0.27%

تبليغات تبليغات

15. نماد کاربر

دستیار مدیر انجمن
    دستیار مدیر انجمن

عنوان کاربر
    دستیار مدیر انجمن 
    تشکر کرده
    30965  
    تشکر شده
    18564  

نقل قولNobakhtii نوشته است:
    دوستانی که قسمت 5 رو دیدن، یه سوال داشتم:

این چیزایی که یاد هانا میومد دقیقا چی بود؟ هی میرفت به مکان های مختلف و خاطرات مختلفی رو یادش میومد. اون ترک های روی دیوار دقیقا چی هستن؟ هانا به محض اینکه نزدیکشون میشه میره به یه مکان دیگه.

و اینکه ایا این خاطرات واقعی بودن یا زاییده ی ذهن هانا هستن؟ چون توی کلیسا هانا داشت با ربکا صحبت میکرد، ربکا بلند شد رفت و هانا به محض اینکه درو باز کرد دید دیواره. ایا این توهم هانا بود یا واقعیت داشت؟

سلام دوست عزیز ، بالاتر بقیه‌ی دوستان یه اشاراتی به این مسئله کردن :

اولاً که آخر قسمت 5 مشخص میشه که «هانا گروس« درواقع در لحظه‌ی ورود «دنی» (پرستار) می‌میره و آخرین چیزی که می‌بینه ترک ته اون چاهی هست که توش سقوط می‌کنه ، پس این رفتارهای عجیبش (از جمله غذا و نوشیدنی نخوردن و دیدن اون ترک بخصوص در یه‌سری جاهای خونه) رو در طی قسمت‌های قبلی توجیه می‌کنه . توجه داشته باشیم که ما با یه روح تا اینجا طرف هستیم و تمامی تصاویری که «هانا» در قسمت 5 میدید درواقع یادآوری خاطراتی بود از واقعیت‌هایی که در زمان حیاتش در اون عمارت تجربه کرده بود که همونطور که «مایلز» گفت «هانا» انقدر خودش رو مشغول کار کرده بود که هنوز مرگش رو هضم نکرده بود . برای همین متوجه نمی‌شد که مُرده و برای همین ترک روی دیوار چاه رو همه جای خونه میدید ولی نمی‌فهمید تصور خودشه
    برای نویسنده این مطلب Sepehr90 تشکر کننده ها: 10 ashley_1986, Behzad_Daniel, greatR, hoseinshariat, Klaus, mamad092, Nobakhtii, opeth1h, pejmanmm, THIAGO.GH

تبليغات تبليغات

بازگشت به سریال های خارجی

تنظيمات نمايش موضوعات

تنظيمات نمايش موضوعات

بعدی

استفاده از اين کنترل به منظور ايجاد محدوديت براي نمايش موضوعات در يک چهارچوب زماني مشخص است.

به شما اجازه مي دهد تا انتخاب کنيد اطلاعات بر اساس ليست موضوع مرتب شوند.

توجه : وقتي که مرتب سازي بر اساس تاريخ ، 'نزولي', جديد ترين نتايج را اول نمايش مي دهد.

اطلاعات و گزينه هاي انجمن

اطلاعات و گزينه هاي انجمن

کاربران در حال مشاهده اين انجمن

{بطور کلی ما 1 کاربر آنلاین داریم :: 1 عضو شده و 0 مخفی و . (اطلاعات این قسمت بر اساس 5 دقیقه قبل می باشد)

1. کاربران حاضر : navid.shadabi91

مجوز هاي ارسال و ويرايش

مجوز هاي ارسال و ويرايش

شما در این انجمن نمی توانید موضوعات جدیدی را ارسال کنید
شما در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
شما در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
شما در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید

سلام مهمان گرامي؛

مهمان گرامي، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد